חינה מרוקאית

 

בטח שאלתם את עצמכם לא פעם ממה עשוי החומר האדום הזה שאנחנו ממהרים לשים על היד בעת טקס החינה, יבוש של עלי "אשכול הכופר", לפי שיר השירים או צמח החינה, ערבוב החומר עם מים יוצר משחה שמזכירה בוץ, בא משתמשים בטקס עצמו אשר מתבצע לפי המנהג המרוקאי יום לפני החתונה.

 

בנות המשפחה והחברות של הכלה מלוות אותה למקווה עם שירים מסורתיים, שם מוגש עוגיות ושתייה. לאחר שהכלה מסיימת במקווה מלווים אותה למקום הטקס, בימינו אולם או מסעדת אירועים.

 

המוזמנים לבושים בבדים מבריקים ויקרים עם רקמה ובתלבושות אותנטיות לגברים ולנשים והערב מלווה בשירים מרוקאים. בזמן הטקס הנשים מחליפות לבגדים שמלות ותלבושות מוזהבות, תכשיטים עשירים וכתרים או סרטים תואמים, הגברים לובשים כפתן ועל ראשם תרבוש. כל הערב מוקדש לחתן ולכלה, הם יושבים יחד עם בגדים מסורתיים ונהנים מהקהל שבא לשמח אותם.

 

מכינים את החינה, המסמל שמירה מעין הרע, סגולה לפריון, אושר ושלמות בחיי הנישואין, בריאות וחיים ארוכים. נוהגים למשוך את ידי החתן והכלה אם הכלה וחברותיה, החינה מכווצת את העור ויוצרת מראה של נחושת זהב. החתן מקבל מהורי הכלה תכשיטים והורי החתן נותנים לכלה מתנות תכשיטי זהב והם עונדים להם אותם במהלך הטקס, ולאחר מכן הסעודה.

 

מסעדות לאירועים זה המקום עבורכם לחגוג כל אירוע ובמיוחד חינה.

 

מי שקרא את המאמר התעניין גם בבר מצווה בבירה

תקראו גם על קבלת פנים לבוש

053-934-4833